Usługi » sieciowe

Niemal wszyscy ludzie na całym świecie korzystają dziś z możliwości, jakie zapewniają różne rodzaje sieci komputerowych, w tym najpopularniejsza z nich, czyli Internet. Mamy z nimi do czynienia w różnych miejscach – w domu, szkole, pracy czy przestrzeni publicznej. Dlaczego nie mieć własnej sieci z prawdziwego zdażenia w domu? To naprawdę nic drogiego i trudnego. Sieć oparta na skrętce UTP to rozwiązanie stabilne i bezpieczne. Pozwala na presyłanie dużych ilości danych z prędkościami, które nie zawsze są osiągalne dla sieć bezprzewodowych. Dobrze zaprojektowana i wykonana sieć pozwoli na przyłączenie szerokiej gamy urządzeń komputerowych ale także coraz powszechniejszych urzadzeń domowych: TV. lodówki, tuner TV itd. 

Era smartphone'ow sprawia że mam coraz więcej multimediów, pamiątkowych zdjęć i filmów - dobrze aby co jakiś czas były one bezpiecznie zapisane i przechowane. Dlatego też w domowej sieci dobrze mieć własny serwer, na którym to zapiszemy a także udospenimy naszej rodzinie. Serwer NAS - to najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu.

Rozważając budowę sieci komputerowej musimy pamiętać, że w niej poza mnóstwem dobrodziejstw znajdzie się też i niebezpieczeństwo i mam na myśli dzieci. Zadbaj o nie konfugrując zaawansowany dostęp do treści. Ustaw higienę cyfrową, dzięki której będziesz miał kontrolę nad czasem spędzonym w sieci.

Aby nie przedłużać:

Galeria